Francuz chciał uratować Ukrainkę z Internetu. Szedł przez pole minowe, bezdrożami, cudem przeżył

Historię na Telegramie opisało centrum wolontariatu Paliancja. Okazało się, że mężczyznę odesłała do nich policja.

Fot. Shutterstock

Marc, bo tak ma na imię Francuz, korespondował z dziewczyną z Wasyliwki na południu Ukrainy. Tak mu się spodobała, że postanowił uratować ją z Ukrainy i zabrać do siebie do Francji.

Przyleciał do Polski, przekroczył granicę, przyjechał do Zaporoża, przeszedł przez pole minowe i został zatrzymany przez ukraińskie wojsko. Wojskowi nie byli zbyt przyjaźnie nastawieni, gdyż w paszporcie mężczyzny widniała rosyjska wiza. Koniec końców po podróży przez punkty wojskowe przekazano go policji, a ta wolontariuszom. Zadzwoniono do jego wybranki potwierdzić jego wersje. Kobieta spytała czy jest cały i zdrowy. Poprosiła o odstawienie go do Lwowa. Nie zamierzała wyjeżdżać.

Póki co Francuz postanowił zostać w Zaporożu. Jest piekarzem. – Będzie pokazywał, jak robić chleb według własnego przepisu. Tam też znajdziemy mu pannę młodą. Obiecał też, że nauczy nas piec rogaliki – pisze Wasyl Buszarow z centrum wolontariatu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]