Ile do tej pory było prób zamachu na prezydenta Ukrainy? Jego doradca odpowiada!

W rozmowie z portalem Ukraińska Prawda doradca prezydenta Wołodymira Zełenskiego wyjawił, ile było do tej pory prób przeprowadzenia na niego zamachu. Mogło ich być nawet kilkanaście. 

Atak wojsk rosyjskich na Ukrainę wciąż trwa. Dziś mija 14 dzień od rozpoczęcia wojny. Zginęło już mnóstwo osób, zarówno jeśli chodzi o żołnierzy i o cywilów. Duże straty odnotowuje także Rosja. W rozmowie z portalem Ukraińska Prawda Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy przekazał, ile do tej pory było prób przeprowadzenia zamachu na prezydenta.

Mychajło Podolak oświadczył dziś, że stale otrzymywane są informacje o rosyjskich oddziałach, które próbują wtargnąć do dzienicy rządowej Kijowa. Zagraniczni partnerzy mówią, że prób ataku na prezydenta w ostatnim tygodniu było około trzech. Jednak, jak podkreśla, jego zdaniem było ich już kilkanaście.

„Mamy bardzo silną sieć wywiadowczą i kontrwywiadowczą. Wszystko monitorujemy, wszystkie zbliżające się do prezydenta grupy są eliminowane.”

– zapewnił doradca prezydenta Ukrainy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]