Miasto wstrzymuje wydawania pakietów pomocowych dla uchodźców. Słuchać głosy krytyki

Krakowski ratusz poinformował o wstrzymaniu wydawania pakietów pomocowych. Zaapelował jednak o dalsze dostarczanie pomocy. Na miasto spadły głosy krytyki. 


„Od piątku, 11 marca, musimy WSTRZYMAĆ WYDAWANIE pakietów pomocowych dla uchodźców, które od początku marca były rozdawane na stadionie miejskim. Na ten moment skończyły nam się zapasy żywności, która była przynoszona przez krakowian w ramach miejskiej zbiórki. Do tej pory na stadionie wydaliśmy około 1,5 tysiąca pakietów.
NIE WSTRZYMUJEMY ZBIÓRKI darów od krakowian. Jeśli sytuacja pozwoli nam na wznowienie, to będziemy nadal przekazywać pomoc w tej formie.
Nadal apelujemy do sklepów i marketów, aby dzieliły się żywnością, która posiada krótki termin ważności, ale nadal nadaje się do spożycia.” – czytamy na stronie ratusza.
Tym razem jednak dało się słyszeć krytyczne głosy:
„a w którym miejscu apelujecie do rządu/posłów/senatorów, że jako samorząd potrzebujecie konkretnej finansowej i organizacyjnej pomocy?” – pyta Pan Kamil.
„kiedyś banki żywności oferowały Polakom żarcie którego zwierzęta nie chciały konsumować…te osoby będą potrzebowały pomocy miesiącami a może i dłużej, nie jesteśmy do tego po prostu przygotowani…taka jest prawda..” – pisze Pan Cezary.

„Może zaczniecie w końcu rozmawiać z władykami innych miast, wsi, żeby ogarnąć trochę sytuację na dworcu. Tych ludzi należałoby przewieźć w zorganizowany sposób do miejsc, gdzie znajdą się dla nich normalniejsze, niż podłoga dworca, miejsca do spania…

Czy nadal wszystko będzie w rękach NGOsów, a Wy tylko będziecie spijać śmietankę?” – pyta Pani Maja.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]