Zełensky apeluje: „Podejmijcie w końcu decyzję”

Dziś podczas wystąpienia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego przypomniał on, że wojna na Ukrainie trwa już 14 dni. Podziękował Polsce za gotowość przekazania pomocy militarnej, apelująć jednocześnie, by w końcu podjąć decyzję w sprawie zamknięcia przestrzeni powietrznej.

14 dzień trwa wojna na Ukrainie. Jak co dzień prezydent państwa wygłosił przemówienie. Podczas środowej konferencji przekazał wdzięczność Polsce za gotowość przekazania pomocy militarnej. Jak podkreślił, codziennie na Ukrainie giną ludzie. Dlatego po raz kolejny zwrócił się z ważnym apelem.

„Ukraina powtarza swoim partnerom: jeśli nie zamknięcie nieba, to będziecie odpowiedzialni za tę katastrofę. To humanitarny obowiązek świata, by zareagować, ale decyzji brak.”

-powiedział Wołodymyr Zełenski. Prezydent zaapelował także do żołnierzy wroga, by nie wierzyli swoim dowódcom, ponieważ nie czeka na nich dobry los na Ukrainie. Dlatego najlepszym wyjściem jest zawieszenie broni i powrót do swoich rodzin w Rosji.

Prezydent Zełenski  podkreślił, że skala obrony Ukrainy jest ogromna, ponieważ poza wojskiem, walczą także mieszkańcy. I tak będzie do końca, ponieważ Ukraińcy obronią swój kraj i swoją jedność, a słyszęć o nich będzie cały świat.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]