Legendarny pułkownik zginął w walce na Ukrainie!

Kolejne smutne informacje z Ukrainy. Nie żyje legendatny ukraiński pułkownik Siergiej Kotenko. Mężczyzna zginął podczas walki wojskiem rosyjskim. Jak podkreślają Siły Zbrojne Ukrainy, był prawdziwym patriotą i bohaterem. 

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Wojna na Ukrainie trwa już ponad dwa tygodnie. Codziennie odnotowywane są kolejne straty, zarówno wśród Rosjan, jak i wśród Ukraińców. Wojska rosyjskie bombardują tereny mieszkalne, wciąż w wielu miejscach toczone są walki.

I tak podczas walki z rosyjskim okupantem, zginął pułkownik Siergiej Kotenko. Jak informują Siły Zbrojne Ukrainy , dowódca 9 batalionu był prawdziwym partiotą i bohaterem. Dwa dni wcześniej, w bitwie pod Nikołajewem zginął brat Siergieja Kotenko – Aleksander.

Od 2014 roku brał udział w konflikcie na wschodniej Ukrainie. Jak tłumaczy ukraiński portal Suspilne, wcześniej mężczyzna kierował administracją państwową w rejonie hajsyńskim, w obwodzie winnickim w centralnej części kraju. Natomiast kiedy wybuchła wojna w Donbasie, od razu zrezygnował ze swojego stanowiska i wstąpił do wojsk obrony terytorialnej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]