Rosja chce opuścić Radę Europy. Będzie przywrócona kara śmierci?

W zwiazku z atakiem Rosji na Ukrainę, Rada Europy zawiesiła Rosję. Teraz kraj ten ogłosił, że całkowicie wycofa się z Rady. Jak powiedział były prezydent Dmitrij Miedwiediew, to „dobra okazja” do tego, by przywrócić karę śmierci.

Rada Europy zawiesiła Rosję w prawach dzień po tym, jak Władimir Putin ogłosił inwazję na Ukrainę. Jak oświadczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji, Rosja nie będzie uczesniczyć w przekształcaniu najstarszej europejskiej organizacji w kolejną platformę do przywoływania zachodniej wyższości i narcyzmu przez NATO i jego posłusznego naśladowcę, Unię Europejską.Teraz były prezydent i premier Dmitrij Miedwiediew stwierdził, że zawieszenie Rosji jest „dobrą okazją” do przywrócenia kary śmierci. Przypomnijmy, warunkiem wejścia w 1996 roku Rosji do Rady Europy było wprowadzenie przez Kreml moratorium na stosowanie kary śmierci, która wciąż jest zapisana w rosyjskim prawie.

Senator Konstantin Kosaczew, zastępca przewodniczącego wyższej izby rosyjskiego parlamentu dodał, że wystąpienie Rosji z Rady Europy oznacza wypowiedzenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, która zobowiązuje państwa członkowskie do zniesienia kary śmierci. Dodatkowo, oznacza także zakaz wnoszenia przez Rosjan skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE