Rosja chce opuścić Radę Europy. Będzie przywrócona kara śmierci?

W zwiazku z atakiem Rosji na Ukrainę, Rada Europy zawiesiła Rosję. Teraz kraj ten ogłosił, że całkowicie wycofa się z Rady. Jak powiedział były prezydent Dmitrij Miedwiediew, to „dobra okazja” do tego, by przywrócić karę śmierci.

Rada Europy zawiesiła Rosję w prawach dzień po tym, jak Władimir Putin ogłosił inwazję na Ukrainę. Jak oświadczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji, Rosja nie będzie uczesniczyć w przekształcaniu najstarszej europejskiej organizacji w kolejną platformę do przywoływania zachodniej wyższości i narcyzmu przez NATO i jego posłusznego naśladowcę, Unię Europejską.Teraz były prezydent i premier Dmitrij Miedwiediew stwierdził, że zawieszenie Rosji jest „dobrą okazją” do przywrócenia kary śmierci. Przypomnijmy, warunkiem wejścia w 1996 roku Rosji do Rady Europy było wprowadzenie przez Kreml moratorium na stosowanie kary śmierci, która wciąż jest zapisana w rosyjskim prawie.

Senator Konstantin Kosaczew, zastępca przewodniczącego wyższej izby rosyjskiego parlamentu dodał, że wystąpienie Rosji z Rady Europy oznacza wypowiedzenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, która zobowiązuje państwa członkowskie do zniesienia kary śmierci. Dodatkowo, oznacza także zakaz wnoszenia przez Rosjan skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]