Anonymous przechwycił kolejne dane Rosji!

W nocy z czwartku na piątek grupa hakerów Anonymous przekazała, że przechwyciła dane należące do Roskomnadzoru. Jest to rosyjski państwowy regulator mediów i internetu.

Dziś w nocy grupa hakerów Anonymous opublikowała na Twitterze wpis, w którym poinformowała, że  przechwyciła ponad 800 gigabajtów danych należących do Roskomnadzoru. Dane znajdują się w ponad 360 tysiącach plików.

Roskomnadzor to rosyjska agencja odpowiedzialna za monitorowanie, kontrolę i cenzurę rosyjskich środków masowego przekazu. W ostatnim czasie agencja nakazała mediom usuwać informacje, w których rosyjskie działania na Ukrainie są nazywane „inwazją”.

Natomiast w odpowiedzi na weryfikowanie przez portal społecznościowy Facebook rosyjskich stwierdzeń na temat wojny, Roskomnadzor początkowo częściowo ograniczył dostęp do serwisu w Rosji, a następnie całkowicie go zablokował.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]