Jest oświadczenie UE w sprawie rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie!

W Wersalu trwają dyskusje dotyczące sytuacji na Ukrainie. Teraz opublikowano oświadczenie szefów państw i rządów Unii Europejskiej w sprawie rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie. 

Wczoraj w Wersalu rozpoczął się dwudniowy szczyt liderów państw Unii Europejskiej. Wśród nich jest premier Polski Mateusz Morawiecki. Pierwsze rozmowy na temat inwazji Rosji na Ukrainę, jej konsekwencjach, a także o sankcjach na agresora już za nimi.

Dziś rano prezydent Litwy Gitanas Nauseda napisał w mediach społecznościowych, że odbyła się historyczna noc w Wersalu. Po pięciu godzinach dyskusji liderzy UE zgodzili się co do eurointegracji Ukrainy. Zaznaczył, że proces już się rozpoczął. Pojawiło się również oświadczenie szefów państw i rządów Unii Europejskiej.

„Żądamy, by Rosja niezwłocznie i bezwarunkowo zaprzestała działań wojennych oraz wycofała wszystkie siły i sprzęt wojskowy z całego terytorium Ukrainy, a także by w pełni respektowała integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy.”

-napisano w oświadczeniu. Wyrażono również uznanie dla narodu ukraińskiego za odwagę w obronie swojego kraju oraz wartości, które każde pańśtwo podziela: wolność i demokracja.

„Nie pozostawimy Ukraińców samym sobie. UE i jej państwa członkowskie będą nadal zapewniać skoordynowane wsparcie polityczne, finansowe, materialne i humanitarne. Jesteśmy zdecydowani udzielić wsparcia na rzecz odbudowy demokratycznej Ukrainy po tym, jak zakończy się rosyjska agresja. Jesteśmy zdeterminowani, by jeszcze bardziej zwiększyć presję na Rosję i Białoruś. Przyjęliśmy istotne sankcje i jesteśmy gotowi szybko wprowadzić kolejne sankcje”

-zaznaczono.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]