Mateusz Morawiecki po rozmowach w Wersalu: „Są kraje, które chcą spowolnić proces integracji Ukrainy z Unią”

W Wersalu odbywały się rozmowy, które dotyczyły sytuacji na Ukrainie w związku z inwazją wojsk rosyjskich. Premier Mateusz Morawiecki zdradził szczegóły spotkania. W jego opinii są kraje, które chcą spowolnić proces integracji Ukrainy z UE. 

Jak przekazał Mateusz Morawiecki po unijnym szczycie, który zorganizowano w Wersalu we Francji, wszyscy zgadzają się, by Ukraina weszła do Unii Europejskiej. Przypomnijmy, spotkanie odbyło się w związku z inwazją wojsk rosyjskich na Ukrainę. Każdego dnia atakowani są cywile, coraz więcej osób ginie.

Premier polski wyjaśnił, że debata trwała kilka godzin. Jego zdaniem Polska i niektóre inne kraje chciałyby integracji Ukrainy z Unią „szybciej”, lecz są też takie kraje, które wolałyby ten proces spowolnić. Jednym z nich jest między innymi Holandia.

Mateusz Morawiecki zabrał też głos w sprawie sankcji. Zaznaczył, że obecna dyskusja nie skupiała się wokół spraw sankcji tak mocno jak poprzednie dyskusje, jednak wiadomo, że wszyscy chcą, by były one jak najdalej idące.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]