Nieznany obiekt spadł na Zagrzeb! „Wleciał w chorwacką przestrzeń powietrzną i się rozbił” [WIDEO]

W Biurze Rady Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się posiedzenie właściwych organów systemu bezpieczeństwa i obrony, w które zaangażowane zostały niezwłocznie wszystkie właściwe służby, trwa postępowanie karne mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia. Komunikat prasowy: Według dotychczas zebranych danych jest to bezzałogowy samolot wojskowy, który wleciał w chorwacką przestrzeń powietrzną ze wschodu na zachód, czyli z węgierskiej przestrzeni powietrznej, z prędkością 700 km/h na wysokości 1300 metrów” – informuje Rząd Chorwacji. 

Oświadczenie Chorwackiego rządu w sprawie katastrofy bezzałogowego statku powietrznego w Zagrzebiu

W Biurze Rady Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się posiedzenie właściwych organów systemu bezpieczeństwa i obrony z udziałem Wicepremiera ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Ministra Chorwackich Weteranów Pana Medveda, Wicepremiera i Ministra Spraw Wewnętrznych Pana Božinović, Minister Obrony Pan Banožić, Dyrektor Agencji Wywiadu Bezpieczeństwa Pan Markić, Dyrektor Agencji Wywiadu Bezpieczeństwa Wojskowego Generał dywizji Kinder oraz Szef Biura Rady Bezpieczeństwa Narodowego Pan Franjić.

Wszystkie kompetentne służby zostały zaangażowane bezpośrednio po katastrofie wojskowego bezzałogowego statku powietrznego, który według zebranych dotychczas danych wleciał w chorwacką przestrzeń powietrzną ze wschodu na zachód lub z węgierskiej przestrzeni powietrznej z prędkością 700 km/h na wysokości 1300m.

Prowadzone są dochodzenia karne we współpracy z policją kryminalną i żandarmerią wojskową oraz podejmowane są inne działania w koordynacji z systemem bezpieczeństwa i obronności, w tym współpraca międzynarodowa, w szczególności z NATO, w celu ustalenia wszelkich okoliczności.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE