Pierwsze wybuchy w kolejnych miastach na Ukrainie!

Ukraińskie media informują o pierwszych od początku wojny wybuchach w Łucku i Iwano-Frankiwsku, znajdującym na zachodzie Ukrainy, a także w Dnieprze na wschodzie. Są ofiary. 

Trwa szestasty dzień walk na Ukrainie. Do kolejnych ataków Rosjan doszło dziś nad ranem. Rosysjkie wojska zaatakowały lotnisko pod Łuckiem. Jak poifnormował szef władz obwodowych Juri Pohulajko, dwie osoby zginęły a sześć zostało rannych. Zabici to dwaj wojskowi. Dodatkowo, w Łucku w wyniku ataków nie działają dwie kotłownie

Również w piątek w godzinach porannych  miał miejsce rosyjski atak w Iwano-Frankowsku, który był wymierzony był w znajdujące się tam lotnisko. Jak poinformował burmistrz Rusłan Marcinkiw w mediach społecznościowych, system alarmowy w mieście nie zadziałał.

Ciężka sytuacja jest także w Dnieprze. W ataku lotniczym, około godziny 05.10 czasu polskiego, zrzucono trzy bomby. Służba do spraw sytuacji nadzwyczajnych poinformowała, że póki co wiadoma jest informacja o jednej ofierze śmiertelnej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]