Zełenski weźmie udział w zgomadzeniu posłów i senatorów w Sejmie!

Prezydent Ukrainy weźmie udział w zgromadzeniu posłów i senatorów, które odbędzie się dziś w Sejmie. Wołodymyr Zełenski będzie przemawiał online ze swojej siedziby w Kijowie. 

Zgromadzenie posłów i senatorów odbędzie się dziś w Sejmie o 16:00. Oficjalną okazją do jego zwołania jest rocznica wstąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego. Zostanie odczytana specjalna uchwała z okazji 23. rocznicy członkowstwa Polski w NATO.

Swoje orędzie ma wygłosić również Andrzej Duda. Zaplanowano także wystąpienie online sekretarza generalnego NATO JEnsa Stoltenberga. Jednak głównym tematem spotkania ma być oczywiście rosyjska agresja na Ukrainę. Dlatego podczas spotkania będzie obecny prezydent Ukrainy. Wołodymyr Zełenski będzie przemawiał online ze swojej siedziby w Kijowie.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że połączy się z Sejmem również prezydent USA Joe Biden. Jak się okazało, nie wystąpi on jednak przed polskimi parlementarzystami. Przewodniczyć obradom będzie Marszałek Elżbieta Witek , natomiast marszałek Senatu Tomasz Grodzki będzie współprzewodniczącym.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]