Centrum noclegowe Parafii Ewangelickiej w Krakowie już otwarte!

„W piątek zaczęliśmy przyjmować gości z Ukrainy. Nasze centrum to miejsce pokoju, ciepła i bezpieczeństwa dla kobiet i dzieci uciekających przed wojną. Mamy 36 miejsc noclegowych, ale w przypadku nagłej potrzeby jesteśmy w stanie zwiększyć tę liczbę do 40. Pobyt w centrum jest darmowy, a uchodźcy mają zapewnioną żywność, środki czystości i pomoc administracyjno-prawną w podstawowym zakresie.” – informuje Parafia Ewangelicko-Augsburska w Krakowie.„Na razie przyjęliśmy 18 osób. Czekamy na uchodźców z Charkowa, którzy są w podróży od poprzedniej soboty i niebawem mają do nas trafić.
Sfotografowaliśmy pomieszczenia przed przyjęciem gości. Nie chcemy robić zdjęć zapełnionego centrum. To teraz nowy Dom dla grupy fantastycznych dzieciaków i ich matek. Potrzebują spokoju, własnej przestrzeni i swobody.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom ze zborowej grupy interwencyjnej, którzy zaangażowali się w przygotowanie sali, przynieśli bądź zakupili potrzebne rzeczy, a także wsparli nas finansowo.
To dzięki Wam grupa naszych Sióstr i Braci ma teraz Dom i mogą spokojnie planować dalsze kroki. Niektórzy zostaną z nami krótko, inni dłużej.
Chcesz należeć do grupy interwencyjnej i otrzymywać raporty o tym co się dzieje? Wyślij e-mail na adres [email protected]
Możesz wesprzeć nas finansowo. Przekaż datek na konto parafialne (numer: 46 2490 0005 0000 4530 5126 4142) z dopiskiem „darowizna na Ukrainę”.
Dziękujemy i pozdrawiamy” czytamy w komunikacie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]