Nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym. Zamieszczał wpisy w Internecie. Grozi mu do 2 lat więzienia

Karę do 2 lat pozbawienia wolności przewiduje kodeks karny za nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym. Taki zarzut w minionym tygodniu przedstawiony został 39-letniemu chełmianinowi, który zamieszczał zabronione przez prawo wpisy na portalu społecznościowym. W rozmowie z policjantami przyznał, że nie spodziewał się takich konsekwencji za tego typu zachowanie.

Fot. Policja

Kryminalni z chełmskiej komendy zatrzymali 39-letniego mieszkańca Chełma. Mężczyzna na portalu społecznościowym zamieszczał wpisy nawołujące do nienawiści na tle narodowościowym. Na jego trop wpadli policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Mężczyźnie przedstawione zostały zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]