Czwarta dawka szczepionki będzie konieczna? Prezes Pfizer wyjaśnia

Prezes firmy Pfizer przekazał, że jego zdaniem dystrubucja czwartej dawki preparatu jest warunkiem koniecznym do zapewnienia ochrony przed zakażeniem koronawirusem. Już wkrótce  Pfizer planuje też przedstawić wyniki badań dotyczących właśnie tej dawki szczepionki. 

Fot. Shutterstock

Do tej pory dostępne są jedna lub dwie dawki szczepionki na koronawirusa i jedna dawka przypominająca. Pojawiły się jednak informacje, że możliwe będą kolejne dawki szczepionki, by zachować ochronę przed zakażeniem COVID-19.

Teraz potwierdził to prezes Pfizer, jednego z producentów szczepionki na wirusa SARS-CoV-2. Jak wyjaśniał Albert Bourla na antenie „Face the Nation” na antenie CBS, dystrybucja czwartej dawki szczepionki jest konieczna.

„Przyjęcie czwartej dawki szczepionki jest niezbędne. Ochrona uzyskiwana dzięki trzeciej dawce jest efektywna z punktu widzenia ochrony przed hospitalizacją oraz śmiertelnym przebiegiem choroby”

-powiedział prezes koncernu Pfizer. Dodał, że trzeci etap szczepień nie zapewnia jednak właściwej odporności w kontekście samego zakażenia. Co również istotne, nie utrzymuje się ona także zbyt długo. Już wkrótce Pfizer ma opublikować najnowsze badania na ten temat.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]