Nie żyje ciężarna kobieta, która przebywała w zaatakowanym przez Rosję szpitalu

Nie żyje ciężarna kobieta, która odniosła obrażenia 9 marca podczas bombardowania Mariupolu. Wojska rosyjskie zaatakowały wtedy m.in. szpital położniczy.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Tragiczna informacja z Mariupolu. Nie żyje ciężarna kobieta, która została ranna podczas ataku rosyjskich wojsk na szpital położniczy 9 marca 2022 roku. Zmarło również jej nienarodzone dziecko.

Informację przekazała agencja Ukrinform, powołując się na dziennikarkę Głosu Ameryki Asję Dolinę. Jak tłumaczy dziennikarka, chodzi o pierwszą ciężarną dziewczynę z reportażu z miejsca bombardowania szpitala nr 1. Z miejsca zdarzenia była wynoszona na noszach.

Budynek szpitala został całkowicie zniszczony. Jak później tłumaczyła ambasada Rosji w Wielkiej Brytanii, obiekt nie funckjonował jako szpital, a był jedynie wykorzystywany w celach wojskowych. Chwile potem wpisy zostały jednak usunięte przez administratorów mediów społecznościowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]