Jest pierwsze zdjęcia z podróży do Kijowa

Jest pierwsze zdjęcie z podróży do Kijowa. Opublikował je premier Polski, który sam bierze w niej udział. Widać na nim premiera Mateusza Morawieckiego wraz z Jarosławem Kaczyńskim, premierem Słowenii oraz premierem Czech.

Najprawdopodobniej politycy dojechali już do Kijowa o czym może świadczyć opis pod zdjęciami. Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński mają lecieć do Kijowa spotkać się z Wołodymyrem Zełeńskim. Oprócz nich do stolicy Ukrainy wybiorą się również premier Czech Petr Fiala i premier Słowenii Janez Janša.

Wszyscy politycy lecą jako delegacja Rady Europejskiej, która ma spotkać się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem. Celem wizyty jest potwierdzenie poparcia Unii Europejskiej dla suwerenności i niepodległości Ukrainy oraz przedstawienie pakietu wsparcia dla społeczeństwa ukraińskiego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]