Kiedy skończy się wojna na Ukrainie? Doradca Zełenskiego przewiduje

Trzeci tydzień wojny na Ukrainie. Każdy zadaje sobie pytanie- ile to jeszcze potrwa. Doradca prezydenta Ukrainy przewiduje, kiedy wojna może się zakończyć.


24 lutego rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Codziennie bombardowane są większe i mniejsze miasta. Giną ludzie, w tym zwykli mieszkańcy kraju, kobiety ciężarne, dzieci. Pomimo wielu prób, porozumienia wciąż nie ma.

Teraz doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wskazał, kiedy może zakończyć się wojna. Jak przewiduje Ołeksij Arestowycz w wywiadzie dla rosyjskiego opozycyjnego dziennikarza i prawnika Marka Fejgina, wojna zakończy się nie później niż w maju 2022 roku. Jak dodaje, wtedy powinno dojść do porozumienia pokojowego, o ile nie będzie to szybciej.

„Jak ich przemielimy w połowie kwietnia, to do końca kwietnia będzie porozumienie. A jeśli całkiem oszaleją, to zaangażują żołnierzy służby zasadniczej, którzy będą powoływani do końca kwietnia. Mogą ich spróbować, słabo wyszkolonych, rzucić na front do końca kwietnia, początku maja.”

– wytlumaczył Arestowycz.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]