Pociąg z Morawieckim i Kaczyńskim przekroczył granicę Polski z Ukrainą. Jedzie do Kijowa

Jak się okazało premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński są już w drodze do Kijowa. Razem z nimi są również premierzy Słowenii i Czech.

Fot. Kraków w Pigułce

Jak przekazał szef KPRM Michał Dworczyk, pociąg przekroczył granicę Polski i znajduje się teraz na Ukrainie.

Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński mają lecieć do Kijowa spotkać się z Wołodymyrem Zełeńskim. Oprócz nich do stolicy Ukrainy wybiorą się również premier Czech Petr Fiala i premier Słowenii Janez Janša.

Wszyscy politycy lecą jako delegacja Rady Europejskiej, która ma spotkać się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem. Celem wizyty jest potwierdzenie poparcia Unii Europejskiej dla suwerenności i niepodległości Ukrainy oraz przedstawienie pakietu wsparcia dla społeczeństwa ukraińskiego.

Polscy dyplomaci informowali o wyjeździe sekretarzy generalnych NATO, OBWE i ONZ – poinformował Michał Dworczyk. Decyzje miały zapaść na unijnym szczycie w Wersalu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]