Zakaz handlu w niedzielę zniknie całkowicie? Dzięki uchodźcom

Do Polski wjeżdża coraz więcej uchodźców. Wiele z nich chce zrobić zakupy, bo wyjechali tylko z tym, co akurat mieli pod ręką. Z tego też powodu w części kraju został zniesiony zakaz handlu. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przekonuje, że możliwość handlu w niedzielę powinna być dostępna w całej Polsce.

Fot. Shutterstock

Do Polski przybywa coraz więcej uchodźców z Ukrainy. Według ostatnich danych do Polski przybyło 1,7 mln uchodźców. Część zostaje w kraju, część udaje się w dalszą podróż na zachód, by połączyć się z rodziną.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przekonuje, że otwarcie sklepów w całej Polsce pozwoli nie tylko na lepsze zaopatrzenie uchodźców, ale także na zwiększenie zatrudnienia, a przez to zatrudnienie uchodźców. Zdaniem związku to kwestia nie tylko niezależności, ale również powrotu do normalności. Argumenty te nie przekonują NSZZ „Solidarność”. – Trzeba pilnować, żeby nikt nie próbował wykorzystywać tragedii ludzi, którzy uciekli przed wojną, aby ich kosztem zwiększać swoje zyski – wskazał szef sekcji handlu NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara cytowany przez Business Insider Polska.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]