Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński wrócili z Kijowa

Delegacja Polski, Słowenii i Czech jest już po wizycie w Kijowie. Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński wrócili bezpiecznie do kraju. Rzecznik rządu przekazał szczegóły.

We wtorek premier oraz wicepremier Polski, a także premier Czech i Słowenii spotkali się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem  Denysem Szmyhalem. Politycy mieli wyrazić wsparcie dla Ukrainy, która mierzy się z atakiem wojsk rosyjskich.

Jak dziś poinformował szef KPRM Michał Dworczyk, delegacja wróciła już do Polski. „Witajcie w domu! Dzięki Waszej osobistej odwadze Ukraina otrzymała silne wsparcie a świat patrzy z szacunkiem na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią! Podziękowania również dla pracujących nad bezpieczeństwem MON i MSWiA. Szczególne dla operatorów i funkcjonariuszy działających w ciszy” – napisał.

Również  w mediach społecznościowych rzecznik rządu Piotr Mueller potwierdził, że wszyscy bezpiecznie wrócili już na teren naszego kraju .

Mateusz Morawiecki przekazał na swoim profilu na Facebooku, że przed wyjazdem z Kijowa prowadził rozmowy również z polskim ambasadorem Ukrainy Bartoszem Cichockim. Dyskusje odbyły się także z funkcjonariuszami polskiej placówki dyplomatycznej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]