Pracownicy elektrowni w Czarnobylu wykończeni. Dramatyczna sytuacja przetrzymywanych osób

Stan pracowników elektrowni jądrowej w Czarnobylu jest coraz gorszy. Wszyscy są niedożywieni i zestresowani, pomimo, że wciąż wypełniają swoje obowiązki. W elektrowni obenie przetrzymywanych jest około 200 osób. 

Jak informuje „The Wall Street”, przetrzymywanych w elektrowni jądrowej w Czarbobylu przez rosyjskich żołnierzy jest około 200 pracowników. Są oni w bardzo dramatycznej sytuacji. Od dnia przejęcia kontroli nad obiektem pracują non stop. Obecnie zbliżają się do niemal 500 godzin pracy.

Oprócz tego, wszyscy są niedożywieni. Na terenie elektrowni w Czarnobylu są pewne zapasy jedzenia, ale ponieważ nie wiadomo, jak długo pracownicy pozostaną na miejscu, ograniczają się do jednego posiłku dziennie. Jedzenie gotują kucharze, którzy również stali się zakładnikami rosyjskich żołnierzy. Jeden z nich zemdlał już z wykończenia. 

Są również bardzo zestresowani i zdesperowani. Jak poinformował kierownik zmiany Walentin Heiko, sytuacja psychologiczna pracowników się pogarsza. Część techników, którzy domagają się powrotu do domu, grożą, że wyjdą mimo obecności rosyjskich czołgów zaparkowanych na zewnątrz.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]