Prezydent podpisał ustawę. Ułatwi formalności przy przekazywaniu uzbrojenia innym państwom

KPRP poinformowała dziś, że Andrzej Duda podpisał podpisał nowelizację m.in. ustawy o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa. Ma ona ułatwić wszelkie formalności przy przekazywaniu uzbrojenia. 

Prezydent Andrzej Duda podpisał właśnie nowelizację ustaw, które ma uprościć formalności przy przekazywaniu uzbrojenia innym państwom. Jak poinformowała dziś Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ustawa nowelizuje zapisy ustawy o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, ale również dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa, a także ustawy o Agencji Mienia Wojskowego.

Według obowiązujących dotychczas przepisów przy wykonywaniu dostaw towarów, technologii i usług o znaczeniu strategicznym był obowiązek uzyskania od ministra gospodarki zezwolenia na ich wywóz. Do wniosku o udzielenie zezwolenia należało dołączyć certyfikat importowy bądź oświadczenie końcowego użytkownika. Teraz będzie to możliwe bez tych dokumentów.

Nowelizacja została uchwalona przez Sejm na początku tego miesiąća. W poprzednim tygodniu Senat wprowadził do niej zaakceptowaną później przez posłów poprawkę.Przepisy wejdą w życie dzień po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]