Awaria na kolei. Występują opóźnienia, możliwe całkowite odwołanie połączeń!

Duża awaria w kilkunastu lokalnych centrach sterowania ruchem kolejowym. Występują opóźnienia. Niewykluczone, że wiele pociągów może zostać odwołanych.


Jak poinformował w komunikacie zarządca kolejowej infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe,  pojawiły się usterki urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego. Problem zauważono około godziny 4:00 rano w piątek.

Część pociągów jest mocno opóźniona. Na niektóre można czekać nawet po kilkadziesiąt minut. Możliwe jest także odwołanie połączeń i wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej lub zmiana trasy kursowania pociągów.

Teraz stan w wieku miejscach wymaga zabezpieczenia urządzeń w terenie i dodatkowych czynności wykonywanych przez pracowników kolei. Działa już specjalny zespół złożony z przedstawicieli PKP PLK i przewoźników, aby na bieżąco organizować ruch pociągów, a na stacjach i przystankach podawane są komunikaty informujące o sytuacji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]