Cyberatak przyczyną awarii PKP?

Dziś o 4:00 rano w kilkunastu miejscach w kraju nastąpiła awaria urządzeń sterowania pociągów. Teraz padły podejrzenia, że może to być cyberatak. Trwa weryfikacja. 


Zarządca kolejowej infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował, że  pojawiły się usterki urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania, odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego. Występują bardzo duże opóźnienia.

Jak nieoficjalnie ustalił Onet, trwa weryfikowanie, czy doszło do cyberataku na urządzenia sterowania ruchem. Awarią obecnie zajmuje się sztab PKP PLK w kontakcie z zespołem cyberbezpieczeństwa w Kancelarii Premiera. Zespół rządowy czeka na analizę od kolei.

Sprawę skomentował już pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa. Jak napisał w mediach społecznościowych, jeszcze dziś odbędzie się posiedzenie Zespołu ds. Incydentów Krytycznych działającego zgodnie z art. 36 ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]