Darmowe szczepienia na grypę również dla uchodźców!

Uchodźcy z Ukrainy mają bezpłatny dostęp do leczenia w Polsce. Mogą również zaszczepić się przeciwko koronawirusowi, ale także przeciwko grypie. Jak informuje Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, są jeszcze wolne szczepionki. 

Zgodnie z przyjętą ustawą, wszyscy uchodźcy z Ukrainy, którzy uciekają przed wojną w swoim kraju, mają bezpłatny dostęp do opieki zdrowotnej. Każda placówka ma przyjąć Ukraińców i nikomu nie powinna odmówić pomocy. Nie ma prawa także wystawiać żadnych rachunków czy faktur.

Ale to nie wszystko. Ukraińcy mają także dostęp do bezpłatnych szczepień na koronawirusa w Polsce. Jak informuje rzeczniczka Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Joanna Narożniak, darmowe są również szczepienia na grypę.

„Mamy cały czas trwający sezon grypowy. Namawiam, zarówno naszych gości z Ukrainy ale i Polaków do korzystania z tej bezpłatnej szczepionki .”

-wyjaśnia rzeczniczka w rozmowie z radiem RDC. Szczepionki są przydatne do użycia do końca marca. Aby się zapisać, wystarczy jedynie zgłosić się do przychodni lub punktu szczepień.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]