Szef Rady Europejskiej ostrzega: „To byłoby początkiem III wojny światowej”

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel w rozmowie z RMF FM komentował sytuację na Ukrainie. Jak wskazał, wysłanie żołnierzy państw NATO byłoby początkiem III wojny światowej. 

Dziś w rozmowie z radiem RMF FM szef Rady Europejskiej mówił o wojnie na Ukrainie. Wyraził uznanie dla Polski i innych państw przyjmujących uchodźców. Jak tłumaczył, politycznym obowiązkiem każdego unijnego państwa i instytucji jest zapewnienie maksymalnej pomocy krajom przyjmującym uchodźców.

Chalres Michel uważa  jednak, że wysłanie żołnierzy państw NATO byłoby początkiem III wojny światowej. Zaznaczył, że po raz pierwszy w swojej historii Unia Europejska podjęła decyzję, aby przekazać śmiercionośną broń.

Przewodniczący Rady Europejskiej zwrócił także uwagę na sakcję. W jego ocenie działają i tworzą presję na rosyski reżim. Zaznaczył, że wszystkie ruchy, które UE podejmuje są konieczne, ponieważ ciężko prowadzić jakąkolwiek negocjację z Putinem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]