Mocny sygnał z Chin. Nie chcą sankcji, pomogą Ukrainie

Z Chin płyną mocne sygnały wskazujące na to, że Rosja nie może liczyć na pomoc swojego wschodniego sąsiada.

Fot. Pixabay

Chiny nie są stroną w kryzysie i nie chcą, by sankcje dotknęły Chiny – powiedział we wtorek minister spraw zagranicznych Wang Yi podczas rozmowy ze swoim hiszpańskim odpowiednikiem.

W podobnym tonie wypowiedział się dziś sam Xi Jinping. Chiński przywódca odbył wideospotkanie z Prezydentem USA Joe Bidenem. Szczegóły nie są znane. Chińskie media jeszcze przed zakończeniem spotkania opublikowały komunikat Xi Jinpinga w którym stwierdził, że konflikt na Ukrainie nie leży w niczyim interesie. Już po spotkaniu dodano jeszcze krótki komunikat- Przekazałem prezydentowi Bidenowi, że stosunki między naszymi państwami nie mogą doprowadzić do konfrontacji – powiedział Xi Jinping, którego słowa przytoczył Reuters.

Inny, mocny sygnał napłynął ze strony ambasadora Chin na Ukrainie. „Chiny nigdy nie zaatakują Ukrainy. Będziemy pomagać, zwłaszcza gospodarczo” – zadeklarował Fan Xianrong w komunikacie prasowym lwowskiego rządu obwodowego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]