Ukraińcy wyeliminowali rosyjskiego dowódcę. „W 2014 roku popełnił zbrodnię wojenną”

Ukraińska armia wyeliminowała pułkownika Siergieja Suchariewa. Jak informuje ukraiński MON, wojskowy w 2014 roku popełnił zbrodnię wojenną.

Fot. Kraków w Pigułce / Pixabay

„Żołnierze ukraińscy wyeliminowali dowódcę 331. pułku powietrznodesantowego armii rosyjskiej, pułkownika Siergieja Suchariwa. Brał udział w bitwie pod Iłowajskiem w 2014 roku, gdzie popełnił zbrodnię wojenną. Sąd wkrótce ogłosi swój werdykt” – napisało Ministerstwo Obrony Ukrainy.

Siergiej Suchajew odpowiedzialny był za działania pod Iłowajskiem. Była to jedna z najkrwawszych bitew wojny w Donbasie, stoczona w dniach 6–31 sierpnia 2014 roku.

Wojska ukraińskie, tocząc ciężki walki z separatystami weszły wtedy do miasta i udało im się zająć większą jego część. Wtedy przybyły regularne wojska rosyjskie, a zgrupowanie zostało otoczone. Rosyjski oficer poinformował stronę ukraińską, by złożyła broń i wycofała się przygotowanym korytarzem. Gdy wojsko weszło do przygotowanych ścieżek i przeszło kawałek, Rosjanie otworzyli ogień z broni maszynowej i granatników w wyniku czego odbyła się rzeź na żołnierzach. Według oficjalnych danych 366 z nich zostało zabitych, 429 rannych, a 300 wzięto do niewoli.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]