Wróci przedmiot, który sami mieliśmy w szkołach! Już od 1 września

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek ogłosił zmiany w programie nauczania. Oprócz znanej już historii i teraźniejszości pojawi się jeszcze jeden przedmiot, który kilka lat temu został wycofany.

Fot. Pixabay

Do szkół zostanie wprowadzony przedmiot o nazwie edukacja dla bezpieczeństwa. To nic innego, jak znane już wcześniej przysposobienie obronne. Zawierać ma elementy wiedzy obronnej, strzelania i udzielania pierwszej pomocy, czyli to, co w większości znajdowało się w starym programie nauczania.

Myślę, że gdybyśmy to zakomunikowali jeszcze kilka lat temu, to bylibyśmy poddani jakiejś mocnej krytyce ze strony opozycji. Dziś myślę, że wszyscy się zgadzają z tym, że przysposobienie obronne, najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, które znamy z przeszłości, muszą wrócić. I wrócą od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa – orzekł szef resortu edukacji na antenie TV Republika.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]