Będzie powszechne szkolenie wojskowe? Jest propozycja

Platforma Obywatelska przedstawiła plan rozwoju wojska według jej koncepcji. Jednym z pomysłów jest przywrócenie powszechnego szkolenia wojskowego, obowiązkowego dla mężczyzn i dobrowolnego dla kobiet.

Fot. Shutterstock

W ramach sobotniego kongresu programowego „Bezpieczna Polska” były szef MSW Bartosz Sienkiewicz przedstawił „sześć kroków” do, zdaniem partii, lepszej obrony Polski.

Jednym z kroków ma być powszechne szkolenie, które ma trwać miesiąc i obejmować podstawy obsługi broni i podstawy ratownictwa medycznego.

Następne kroki to wcielenie policji i Straży Granicznej do obrony powszechnej i podwojenie liczby wojsk specjalnych. Czwarty krok to wykorzystania na potrzeby obrony powszechnej w czasie wojny „600 tysięcy legalnych posiadaczy broni”. Piąty, to wykorzystywanie mobilizacji w w wojnie informacyjnej, a ostatni, działania w sferze przyrody. Jak wyjaśniono, szósty krok to wykorzystanie naturalnych barier, jak np. drzewa do stworzenia obrony.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]