Szokujące oskarżenia Siergieja Ławrowa pod adresem Polski

Siergiej Ławrow skomentował propozycję polskiego rządu o wysłaniu do Ukrainy misji pokojowej NATO. Jego zdaniem to próba przejęcia zachodniej Ukrainy i Lwowa.

Fot Shutterstock

Propozycję wysłania sił pokojowych na Ukrainę wysunął niedawno wicepremier Jarosław Kaczyński. Według niego taka misja pokojowa miałaby udzielać pomocy humanitarnej, ale jednocześnie byłaby osłaniana przez siły zbrojne. Dania i Słowacja odnosiły się przychylnie do takiego pomysłu.

Polska inicjatywa sprowadzenia sił pokojowych NATO na Ukrainę jest demagogiczna, członkowie NATO zrozumieją, że muszą być realistami – powiedział Siergiej Ławrow.

Nie wykluczam, że gdyby taka decyzja została podjęta, to zakłada ona, że podstawą takich sił pokojowych byłby polski kontyngent, który przejąłby kontrolę nad zachodnią Ukrainą, na czele z Lwowem. I pozostałby tam długi okres – stwierdził Ławrow.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]