Ukraina przedstawiła żądania Putinowi. Na to zgody nie będzie

Negocjacje zdają się utknąć w martwym punkcie. Rosjanie żądają wielu rzeczy na które Ukraina nie chce się zgodzić. Najważniejsze jest jednak, zdaniem przedstawicieli władz, przywrócenie bezpieczeństwa państwa.

Fot. Kraków w Pigułce / Pixabay

Rosja zażądała uznania Krymu, jako terytorium Rosji oraz niepodległości dwóch separatystycznych republik. Do tego zapisania w konstytucji neutralności i ograniczenie zbrojeń Ukrainy.

Przewodniczący Rady Najwyższej parlamentu Ukrainy Rusłan Stefanczuk, zaangażowany jest proces pokojowy. – Dla nas jest ważne przywrócenie bezpieczeństwa i zapewnienie bezpiecznego funkcjonowania państwa – podkreślił i przypomniał, że obszary, których niepodległości domaga się Moskwa, nadal leżą w uznawanych przez międzynarodową społeczność granicach Ukrainy. – Suwerenność i integralność terytorialna, a także niezależność państwowa są i pozostaną tzw. czerwoną linią w negocjacjach pokojowych z Rosją – podkreślił.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]