Już wkrótce zmiana czasu! O czym należy pamiętać?

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. O czym należy pamiętać? Zła informacja dla śpiochów- będziemy spać o godzinę krócej.

Fot. Pixabay

Jeszcze wciąż musimy przestawiać zegarki na czas zimowy i czas letni. Każdego roku odbywa się to w marcu i październiku. Zła informacja dla wszystkich śpiochów. W najbliższy weekend będziemy spać o godzinę krócej.

Już z 27 marca soboty na niedzielę 28 marca przestawimy zegarki o godzinę do przodu, z 2:00 na 3:00. Trzeba jednak szukać pozytywów- zachód słońca w ciągu dnia będzie następował później, dzięki czemu będziemy  mogli cieszyć się światłem dziennym dłużej niż do tej pory.

Zmiana czasu na letni funkcjonuje obecnie we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. UE od kilku lat zajmuje się już zagadnieniem odejścia od zmian czasu, ale na razie podjęto kluczowych działań. Decyzja obecnie ugrzęzła w Radzie. Ze względu na najpierw pandemie COVID-19, a teraz wojnę na Ukrainie, najprawdopodobniej w najbliższym czasie nie zostanie ona również podjęta.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]