Miedwiediew zaatakował Polskę i obraził polskich polityków

Były prezydent Rosji skrytykował wizytę polskich polityków na Ukrainie. Nazwał nawet rząd wasalami Ameryki. Całość wpisu cechuje manipulacja, propaganda i powtarzanie kłamstw historycznych.

Fot. Pixabay

„Polska propaganda jest najbardziej złośliwą, wulgarną i krzykliwą krytyką Rosji. Wspólnota politycznych imbecyli” – napisał w poniedziałek na Telegramie były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.

„Podczas gdy Europa boleśnie zdaje sobie sprawę ze szkód, jakie wyrządzą jej sankcje nałożonę na Rosję, nasz ukochany europejski kraj, jak zawsze wyprzedza rozpędzony parowóz. Dosłownie. Premier Mateusz Morawiecki wraz z wicepremierem Kaczyńskim oraz premierami Czech i Słowenii udali się do Kijowa specjalnie strzeżonym pociągiem. Prawie jak Iljicz w pancernym pojeździe za niemieckie pieniądze” – napisał Miedwiediew. Dodał, że Polska straciła już tyle, ile mogła stracić z powodu „patologicznej rusofobii”.

Ponadto Dwmitrij Miedwiediew powtórzył manipulację i półprawdę o „wyzwalaniu” Polski spod jarzma faszyzmu, uwalnianiu Auschwitz i Majdanka. W tej części to oczywiście prawda, prawdą jest jednak też to, że przez „interwencję” Armii Czerwonej, która patrzyła na wykrwawiającą się Warszawę, dostaliśmy się pod inne jarzmo – stalinizmu i żelaznej kurtyny.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]