Nowe 400 zł na dziecko! Oto, co trzeba zrobić, by otrzymać świadczenie

Od 1 kwietnia rusza świadczenie żłobkowe. Jest ono niezależne od 500 plus i przysługuje wszystkim, którzy nie dostaną Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Oto, co potrzeba zrobić by dostać pieniądze.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy przysługuje rodzicom z przynajmniej dwójką dzieci, z czego jedno musi być w wieku 12-36 miesięcy. Rodzicom, którzy mają jedno dziecko, rządzący zaproponowali świadczenie żłobkowe.

Co ważne, opiekunowie nie otrzymają środków do ręki. Świadczenie będzie przesyłane bezpośrednio do placówki sprawującej opiekę nad dzieckiem lub do opiekunki, bo i taka możliwość istnieje. Maksymalna wielkość świadczenia wyniesie 400 zł, ale nie więcej niż rzeczywisty koszt. Jeżeli więc żłobek pobiera opłatę w wysokości 300 zł, to właśnie tyle otrzyma.

Na nowe świadczenie nie będzie obowiązywało żadne kryterium dochodowe. Wnioski będzie można składać już od 1 kwietnia przez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS, rządowy portal Emp@tia i bankowość elektroniczną.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]