Szokujący pomysł Kremla. Poślą nastolatków na front

Jak ustalił ukraiński wywiad, Rosjanie zamierzają posłać na front 17- i 18-latków z młodzieżowej organizacji „Junarmia”.

Ukraiński wywiad dotarł do treści dekretu, który miało wydać rosyjskie ministerstwo obrony. Dokument jest zatytułowany „W sprawie organizacji zaangażowania członków wojskowo-patriotycznego ruchu publicznego „Junarmia” do przeprowadzenia operacji specjalnej na terytorium Ukrainy”.

W ramach wiosennego i jesiennego poboru, do armii mieliby być wcieleni 17- i 18-latkowie z organizacji „Junarmia” działającej pod patronatem ministerstwa obrony.

„Junarmia” to organizacja wojskowo-patriotyczna, założona w 2016 roku. Mogą do niej wstąpić już dzieci, po ukończeniu 8 roku życia. W 2019 roku, organizacja poinformowała, że zrzesza już 300 tys. członków. Nie wiadomo ilu z nich można objąć poborem ani też jakie jest ich przygotowanie wojskowe.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]