W Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej powołują do wojska seniorów i uczniów!

Jak informuje wywiad wojskowy Ukrainy, samozwańcze republiki w Donbasie podwyższyły do 65 lat wiek mobilizacyjny rezerwistów. Również trwa pobór do armii uczniów szkół średnich i studentów. 

Dziś w mediach społecznościowych wywiad wojskowy Ukrainy poinformował, że w Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej zmieniły się progi wiekowe jeśli chodzi o pobór do armii. Od teraz podwyżono z 55 do aż 65 lat wiek mobilizacyjny rezerwistów.

Co więcej, trwa także pobór do armii studentów oraz uczniów szkół średnich. Nakazano między inymi rejestrację wszystkich 18-letnich uczniów Ługańskiego Technikum Kolejowego. Dzwoni do nich osobiście dyrektor tej placówki. Podobnie jest również w przypadku Ługańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Przypomnijmy, dektrety o powszechnej mobilizacji zostały wydane w obu „republikach” już 19 lutego, pięć dni przed rosyjską inwazją. Zabroniono wówczas opuszczania terytorium okupowanego Donbasu wszystkim mężczyznom w wieku 18-55 lat.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]