Aleksiej Nawalny skazany! Czeka go kolonia karna o zaostrzonym rygorze!

Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny został dziś skazany na 9 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Chodzi o oskarżenia o defraudację i obrazę sądu. Sąd nakazał mu również zapłacenie grzywny. 

Aleksiej Nawalny odbywał obecnie wyrok pozbawienia wolności w kolonii karnej w Pokrowie za rzekome defraudacje finansowe. Kara w zawieszeniu, wydana jeszcze w 2014 roku, została w lutym 2021 roku „odwieszona”, gdy mężczyzna wrócił do Rosji. Teraz zapadł wyrok w sprawie oskarżeń o defraudację i obrazę sądu.

I tak, lider opozycji w Rosji został dziś skazany na na 9 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Wyrok wydała sędzia Margarita Kotowa. Ponadto, sąd nakazał Nawalnemu również zapłacenie grzywny w wysokości 1,2 mln rubli. Jest to około 11,5 tysiąca dolarów.

Proces Nawalnego dotyczył dwóch postępowań połączonych później w jedną sprawę karną. Zarzuty o defraudację związane były ze zbiórką funduszy na organizacje założone przez Aleksieja Nawalnego. Jak uważali śledczy, datki zostały zdefraudowane przez opozycjonistę i jego współpracowników. Natomiast w trakcie procesu o znieważenie kombatanta wojennego mężczyzna został oskarżony o obrazę sądu. Zwracał bowiem uwagę sędzi prowadzącej proces.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]