Anonymous z kolejną akcją. Włamali się do drukarek tysięcy rosyjskich użytkowników!

Hakerzy Anonymous po raz kolejny dali Rosji o sobie znać. Tym razem postanowili włamać się do  drukarek tysięcy rosyjskich użytkowników. Za ich pośrednictwem przesłali specjalny komunikat. 

Aktywiści z grupy Anonymous od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę rozpoczęli serię cyberataków na Rosję. Wczoraj informowaliśmy o tym, że grupa groziła koncernom, które nie zdecydowały się zniknąć z rosyjskiego rynku. Anonymous dali im 48 godzin na ten ruch. Póki co nie wiadomo, co się stanie po tym czasie.

Teraz natomiast hakerzy włamali się do drukarek tysięcy rosyjskich użytkowników. Wydrukowano ponad 100 tysięcy kopii oświadczeń nawołujących do niedawania wiary kremlowskiej wersji wojny na Ukrainie. Poza komunikatem o kłamstwach putinowskiej propagandy, pojawiły się również specjalne instrukcje, jak się przed nią bronić.

Jak tłumaczy haker DepaixPorteur, który brał udział w całej akcji, w tym celu mają zainstalować specjalnie stworzone do tego oprogramowanie-Onion Router. Dzięki niemu Rosjanie będą mogli obejść rosyjską cenzurę i uzyskać dostęp do prawdziwych mediów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]