Rosjanie negują rozbiory Polski? Kobieta nazywa mieszkańców zachodu Ukrainy Austriakami! [WIDEO]

W sieci można zobaczyć nagranie, w którym Rosjanka broni decyzji o wojnie na Ukrainie. Mieszkańców zachodniej Ukrainy nazywa… Austriakami. To może przypomnijmy, że Lwów znalazł się poza granicami Polski po setkach lat w wyniku… I rozbioru Polski, którego dokonały Rosja, Prusy i Austria. Na nagraniu Rosjanka mówi, że Rosjanie muszą obronić braci Słowian od Austriaków żyjących na zachodzie kraju, we Lwowie. 

„Jesteśmy waszym starszym bratem, nie jesteście zachodem, Ameryką. Pohorcujcie się roczek, dwa i wrócicie do nas. Jacy z was Europejczycy?” – mówi kobieta.

Kobieta dodaje, że Rosjanie nie tkną Lwowa, bo to nie nich, ale jeśli Ukraińcy ze Lwowa zachcą, to Rosjanie zapraszają.

Najstarsza znana pieczęć Lwowa z 1359 r to czasy Królestwa Polskiego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów.’

Według Grzegorza Hryciuka, w sierpniu 1939 roku Lwów liczył 333,5 tys. mieszkańców, w tym 169,9 tys. Polaków (50,9%), 104,7 tys. Żydów (31,4%), 53,2 tys. Ukraińców (16,0%) 2,6 tys. Niemców (0,8%) oraz 3,1 tys. osób innych narodowości (0,9%).

Zgodnie z tajnym protokołem dodatkowym do paktu Ribbentrop-Mołotow z 23/24 sierpnia 1939 po agresji III Rzeszy i ZSRR na Polskę, Lwów po kapitulacji 23 września 1939 znalazł się pod okupacją Armii Czerwonej. 22 września 1939 dowódca obrony Lwowa gen. Władysław Langner podpisał z dowództwem sowieckim kapitulację, przewidującą m.in. bezpieczny wymarsz żołnierzy Wojska Polskiego (w tym oficerów) i policji w kierunku granicy z Rumunią, po uprzednim złożeniu broni – umowę tę strona sowiecka złamała po złożeniu broni aresztując wszystkich i wywożąc w głąb ZSRR. Oficerowie uczestniczący w obronie Lwowa byli przetrzymywani w obozie w Starobielsku, a następnie w przeważającej większości zostali zamordowani przez NKWD w Charkowie i pochowani w dołach śmierci w Piatichatkach i Bykowni. Lwowscy policjanci zostali wymordowani ogniem karabinów maszynowych na szosie prowadzącej na Winniki.

W okresie międzywojennym Lwów był trzecim pod względem liczby ludności po Warszawie i Łodzi miastem Polski i stolicą województwa. Teren, na którym leżał Lwów to Małopolska Wschodnia.

Tak więc Austriacy wzięli się tam z rozbioru Polski!

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]