Zatrzymano agenta FSB. Miał planować zamach na prezydenta Ukrainy!

Na pograniczu ukraińsku-słowackim zatrzymano agenta rosyjskiej FSB. Jak ustalono, mężczyzna planował zamachy w Kijowie, między innymi na prezydenta Ukrainy.

Jak podała agencja Unian, w Użhrodzie funkcjonariusze kontrwywiadu wojskowego Ukrainy zatrzymali mężczyznę, który okazał się być agentem rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Tworzona przez niego grupa dywersyjna miała przedostać się do Kijowa, udając oddział obrony terytorialnej. Zdjęcia z zatrzymania agencja opublikowała w nocy z poniedziałku na wtorek na komunikatorze Telegram.

Co istotne, celem grupy był zamach na prezydenta Wołodymyra Zełenskiego oraz inne  akty dywersji w dzielnicy rządowej. Już w niedzielę ukraiński wywiad informował, że kolejni najemnicy przybyli na Ukrainę, by zamordować najważniejsze osoby w państwie. Prezydent Rosji Władimir Putin miał osobiście zlecić kolejną próbę zabicia prezydenta.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]