Anonymous zhakowali Nestle!

Hakerzy z grupy Anonymous zhakowali szwajcarski koncern Nestle. Wcześniej ostrzegali wszystkie firmy, które zdecydowały się pozostać na rosyjskim rynku. Dali im 48 godzin na zmianę decyzji.

Jak obiecali, tak zrobili. Dwa dni temu Anonymous opublikowali w mediach społecznościowych ostrzeżenie skierowane do firm, które pomimo rosyjskiej agresji na Ukrainę, nie zdecydowały się wycofać z tamtejszego rynku. Wśród nich był między innymi szwajcarski koncern Nestle.

I tak hakerzy aktywiści dokonali cyberataku i upublicznili 10 GB danych Nestle. Na swoim profilu na Twitterze poinformowali, że pakiet zawiera dane około 100 tysięcy klientów biznesowych koncernu.

Wśród wymienionych firm poza Nestle znalazły się także między innymi Decathlon, Auchan czy Leroy Merlin. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie również one zostaną zaatakowane przez Anonymous.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]