Nieoficjalnie: Maseczek ma nie być, ale jedno obostrzenie zostanie

Z nieoficjalnych informacji wynika, że obowiązek maseczek zostanie zniesiony. Jedno obostrzenie jednak ciągle będzie w mocy.

Fot. Pexels

Piotr Mueller poinformował na antenie Radia Zet, że jeszcze dziś  powinna odbyć się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas niej przekazana zostanie decyzja w sprawie noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że obowiązek noszenia maseczek zniknie, podobnie, jak kwarantanna dla osób mieszkających z kimś zakażonym oraz dla osób przyjeżdzających z zagranicy. Jak ustalili dziennikarze RMF FM jedno obostrzenie pozostanie na dłużej. Chodzi o obowiązek izolacji po potwierdzeniu zakażenia.

Przypomnijmy, wczoraj odbyło się posiedzenie Rady ds. COVID-19, wtedy też minister otrzymał opinię sprawie zniesienia obostrzeń. W ubiegły piątek natomiast rzecznik Ministerstwa Zdrowia informował, że rekomendacja dotycząca zakończenia obowiązku noszenia maseczek pojawi się od 1 kwietnia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]