Nieoficjalnie: Polska wyrzuca 40 rosyjskich dyplomatów

Polskie władze mają wydalić z kraju około 40 rosyjskich dyplomatów – poinformował nieoficjalnie Onet. Powodem ma być szpiegostwo.

Jak poinformował Onet, w trybie pilnym do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wezwano Siergieja Andriejewa, ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce. Z nieoficjalnych informacji wynika, że z Polski ma zostać wydalony około 40 dyplomatów, którzy mieli prowadzić „niezgodną z Konwencją Wiedeńską o dyplomatycznych stosunkach” działalność.

Informacje te częściowo potwierdził już Stanisław Żaryn, rzecznik koordynatora służb specjalnych. Poinformował on, że „ABW zidentyfikowała 45 osób – oficerów rosyjskich służb specjalnych i osób z nimi powiązanych, korzystających w Polsce ze statusu dyplomatycznego”. Dodał, że szef ABW wniósł o wydalenie tych osób z Polski.

Wczoraj nad ambasadą unosił się dym. Podejrzewa się, że dyplomaci mogli palić dokumenty. Oficjalne stanowisko Ministerstwa Spraw zagranicznych poznamy w środę po południu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]