Pierwszy rosyjski żołnierz formalnie oskarżony o gwałt

Prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa przekazała, że po raz pierwszy od początku inwazji Rosji na Ukrainę, oskarżono rosyjskiego żołnierza o gwałt. Mężczyzna włamał się do prywatnego domu, zabił cywila i zgwałcił jego żonę.

Wojna na Ukrainie trwa.  Jak się okazuje, rosyjscy żołnierze nie tylko bestialsko zabijają cywili. Pojawiły się również przypadki gwałtów. Jak poinformowała prokurator generalna Ukrainy, właśnie pierwszy rosyjski żołnierz został formalnie oskarżony o gwałt.

Do sytuacji doszło w rejonie browarskim w pobliżu Kijowa. Rosjanin włamał się do domu i zabił jego właściciela. Następnie, kompletnie pijany wielokrotnie zgwałcił wraz ze swoim towarzyszem żonę zabitego cywila. Groził także jej i jej dziecku.

Żołnierza z Rosji, który został już zidentyfikowany, prokuratura oskarża o złamanie norm prowadzenia konfliktów zbrojnych. Ogłoszono, że jest on wciąż poszukiwany, a akt oskarżenia został wniesiony do sądu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]