Polacy podarowali 5 autobusów wypełnionymi darami dla Lwowa

Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego MPK SA przekaże miastu Lwów pięć autobusów wypełnionych darami. Będą to autobusy marki Solaris z 2009 roku o długości 12 metrów. Pojazdy są w pełni sprawne i do tej pory były eksploatowane na krakowskich liniach.Przed wyjazdem wszystkie zostały poddane szczegółowemu przeglądowi, obejmującemu najważniejsze elementy wyposażenia. Poza autobusami MPK SA w Krakowie przekaże miastu Lwów także pakiet części eksploatacyjnych. Zważywszy na warunki wojenne umożliwi to jak najdłuższe utrzymanie ich pełnej sprawności.

Autobusy do Lwowa nie pojadą puste. We wtorek, 22 marca, do środka każdego z nich zostały zapakowane dary zebrane od mieszkańców Krakowa, w tym żywność, chemia, koce, śpiwory, środki higieniczne i opatrunkowe, produkty dla dzieci oraz ubrania, a więc rzeczy bardzo potrzebne w Ukrainie. Dodatkowo firma Noho Inwestment sp. z o.o. przekazała 100 nowych materacy i poduszek.

Decyzja prezydenta Krakowa o przekazaniu autobusów to efekt apelu skierowanego przez mera Lwowa do Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich. Okazuje się, że autobusy są w tym mieście bardzo potrzebne, zarówno do obsługi sieci komunikacyjnej, z której korzystają mieszkańcy Lwowa, jak i do transportu uchodźców. To dlatego natychmiast po rozmowie z merem Lwowa prezydent Krakowa podjął decyzję o jak najszybszym wysłaniu autobusów do tego miasta.

Została już także podjęta decyzja, że autobusy do granicy będą prowadzone przez kierowców MPK SA w Krakowie, a następnie odbiorą je kierowcy z Lwowa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]