Polska chce wydalić 45 rosyjskich dyplomatów! Jest wniosek!

Jak przekazał rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, ABW przygotowało listę 45 rosyjskich dyplomatów, którzy działają na rzecz wywiadu Rosji. Złożony został wniosek o wydalenie ich z Polski. 

Przed chwilą podczas konferencji prasowej rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn podał najnowsze informacje dotyczące zatrzymanego przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego mężczyzny, który podjerzany jest o szpiegowanie na rzecz Rosji.

Zatrzymany w Warszawie 17 marca  2022 roku mężczyzna pracował w jednym z lokalnych urzędów, gdzie kopiował dane i przekazywał je Rosjanom z cywilnego wywiadu zagranicznego SWR FR. Posiadał  między innymi dostęp do zbiorów Archiwum USC oraz do zbiorów Archiwum Głównego Akt Dawnych i Archiwum Państwowego m. st. Warszawy. Wszczęto śledztwo, a on sam trafił do trzymiesięcznego aresztu.

Oprócz tego, Stanisław Żaryn poinformował, że ABW przygotowała listę 45 osób z kręgów dyplomatycznych, które działają na rzecz wywiadu Rosji. Jak dodał, zawnioskowano o wydalenie tych osób z naszego kraju.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]