Rosjanie już nie kupią KitKata ani Nesquicka! Koncern Nestle ogłosił, że ogranicza działalność w Rosji

„Gdy na Ukrainie szaleje wojna, nasze działania w Rosji będą koncentrować się na dostarczaniu niezbędnej żywności, takiej jak żywność dla niemowląt i żywienie medyczne/szpitalne, a nie na osiąganiu zysku. Takie podejście jest zgodne z naszym celem i wartościami. Podtrzymuje zasadę zapewnienia podstawowego prawa do pożywienia.” – czytamy w komunikacie Nestle odnośnie ograniczenia działalności w Rosji. 


„Idąc dalej, zawieszamy między innymi renomowane marki Nestlé, takie jak KitKat i Nesquik. Zatrzymaliśmy już nieistotny import i eksport do i z Rosji, zaprzestaliśmy wszelkiej reklamy i zawiesiliśmy wszelkie inwestycje kapitałowe w tym kraju. Oczywiście w pełni przestrzegamy wszystkich międzynarodowych sankcji nałożonych na Rosję.

Chociaż nie spodziewamy się, że osiągniemy zysk w kraju ani nie zapłacimy żadnych powiązanych podatków w przewidywalnej przyszłości w Rosji, wszelkie zyski zostaną przekazane organizacjom humanitarnym.

To jest dodatek do setek ton dostaw żywności i znaczącej pomocy finansowej, którą już wnieśliśmy, aby wesprzeć ludzi na Ukrainie i uchodźców w krajach sąsiednich. I te wysiłki będą kontynuowane. Stoimy tam z mieszkańcami Ukrainy i naszymi 5800 pracownikami.” – czytamy w oświadczeniu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]