Rosyjska bomba uderzyła w cmentarz, na którym znajdują się groby polskich żołnierzy

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że rosyjska bomba kasetowa uderzyła w Cmentarz Ofiar Totalitaryzmu w Charkowie. Jak dodaje, pociski uszkodziły również tabliczki z nazwiskami polskich wojskowych. 

Jak przekazał reporter Polskiej Agencji Prasowej w Charkowie wojsko rosyjskie zrzuciło bombę kasetową na Cmentarz Ofiar Totalitaryzmu. Powstał on z inicjatywy Rodzin Ofiar Katyńskich. Widoczne są ślady po wybuchach.

Co istotne, spoczywa na nim ponad 4 tysiące oficerów polskiego wojska, a także cywili, których zamordowano w Katyniu. Reporter PAP dodaje, że pociski sybolicznie uszkodziły również tabliczki z nazwiskami polskich wojskowych.

Szczątki Polaków, które złożono na Cmentarzu Ofiar Totalitaryzmu odnalezino między innymi w osadzie Piatichatki niedaleko Charkowa. Znajdują się tam również również nagrobki Ukraińców, Rosjan oraz Żydów zabitych przez funkcjonariuszy NKWD w latach 1937-1938 w ramach stalinowskich czystek.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]